MAŽOSIOS BENDRIJOS STEIGIMAS

https://images.pexels.com/photos/461077/pexels-photo-461077

Mažoji bendrija (MB) yra vienas populiariausių juridinių vienetų Lietuvoje. Tai puiki verslo forma dėl paprasto jos valdymo bei mokestinių lengvatų. MB steigimas galimas 2 būdais: elektroniniu būdu arba per notarą.

 

- MB steigimas elektroniniu būdu:
Mažosios bendrijos steigimas internetu - pigus ir greitas būdas pradėti verslą. Viskas ką Jums reikia padaryti, tai sugalvoti įmonės pavadinimą bei turėti elektroninį mobilųjį parašą, o visa kita galite palikti mūsų komandai. Dokumentus galėsite pasirašyti neišėję iš namų. Visas procesas Jums užtruks vos 1 valandą. Mes Jums:

- Suteiksime nemokamą konsultaciją;

- Patikrinsime ir įregistruosime pavadinimą;

- Paruošime įmonės steigimo dokumentus;

Nemokamai suteiksime registracijos adresą;

- Jeigu pageidausite užsakysime antspaudą.


MB steigimas internetu Jums kainuos tik 199€.

- MB steigimas per notarą:
Steigiant MB per notarą Jums papildomai prisidės notaro mokesčiai už dokumentų patvirtinimą, taip pat papildomai reikės keliauti į notaro ofisą. Dėl šių priežasčių toks steigimo būdas yra brangesnis bei ne toks patogus kaip elektroninis. Tačiau kuomet įmonę steigia užsienio pilietis arba asmuo, kuriam reikia specifinių ir nestandartinių įmonės įstatų ar kitų dokumentų, tuomet kito varianto nėra, kaip tik MB steigimas per notarą.
MB steigimas per notarą kainuoja nuo 369€.

AKCIJA!

MB steigimas internetu TIK 169€, su apskaitos sutartimi TIK 139 (pasirašoma neterminuota apskaitos sutartis, o nuolaida pritaikoma su 1-ojo mėnesio sąskaita)

MB steigimas per notarą nuo 369€.

Plačiau apie mažosios bendrijos (MB) steigimą

 

Mažoji bendrija (MB) yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo, tai reiškia, kad jos nariai neatsako savo asmeniniu turtu įmonės nesėkmės atveju. MB steigėjais gali būti tik fiziniai asmenys, todėl naujų investicijų iš kitų įmonių pritraukti taip paprastai negalėsite kaip turint UAB. Taip pat mažąją bendriją gali steigti iki 10 narių, bet  tai nereiškia, kad darbuotojų negali būti daugiau.
Turint MB Jūs galėsite vykdyti bet kokią veiklą, kuri neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams. O vienas iš pagrindinių privalumų steigiant mažąją bendriją yra tas, kad nebūtina turėti minimalų įstatinį kapitalą, pradinis įnašas gali būti kad ir 1 euras.

Mažosios bendrijos steigimas tinkamas smulkiam ar šeimos verslui vystyti, kadangi steigėjai paprastai neinvestuoja didelių sumų verslo pradžiai. Galime pridurti, kad dažnai MB steigia asmenys, kurie artimai bendrauja tarpusavyje bei nori turėti bendrą veiklą, kurią vystydami galėtų užsidirbti. Taip pat naujiems verslininkams yra patraukli mažosios bendrijos įstatyminė bei mokestinė bazė. Kadangi MB neprivalo samdyti buhalterio, susitaupo pajamos, kurios gali būti panaudojamas veiklos plėtrai. Tačiau jeigu Jūsų veikla pakankamai įsibegėjo, rekomenduojame turėti buhalteriją prižiūrintį asmenį arba įmonę.

 

MB privalumai:

  • Nėra taikomas įstatinio kapitalo reikalavimas (pavyzdžiui steigiant UAB reikalingas 2500 eurų pradinis kapitalas);

  • MB nariai įmonės nesėkmės atveju nerizikuoja savo asmeniniu turtu, kadangi mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis vienetas;

  • MB nariai savanoriškai gali pasitraukti iš verslo perleisdami savo teises kitam asmeniui arba tiesiog atsiimdami savo įnašą;

  • Mažosios bendrijos pelnas gali būti paskirstomas jos nariams ir nepasibaigus mažosios bendrijos finansiniams metams. Tačiau jei  finansinių metų gale įmonė patyrė nuostolį arba pelno dalis, tenkanti mažosios bendrijos nariui, yra mažesnė negu jo gautų išmokų suma, mažosios bendrijos narys turi grąžinti sumą, viršijančią jam tenkančią metų pelno dalį.

MB trūkumai:

  • Pakankamai sudėtinga buhalterinė apskaita;

  • Steigėjais gali būti tik fiziniai asmenys;

  • Pakankamai nauja juridinio asmens forma, todėl neretai keičiasi MB veiklą reglamentuojantys įstatymai.

 

Visais iškilusiais MB steigimo klausimais galite konsultuotis:

Telefonu: +370 609 14691

El. paštu: [email protected]